o magnetoterapii biomag vet

Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości pozytywnie wpływa na reakcje biochemiczne i biofizyczne zachodzące w komórkach i w przestrzeni międzykomórkowej. Poprawia przenikalność błon komórkowych, zmniejszoną w wyniku choroby, złej diety, stresu lub braku ruchu. W następstwie działania tej terapii zwiększa się ilość przyswajalnego tlenu oraz innych substancji odżywczych m.in. leków dostarczanych do komórek, co wpływa na poprawę procesu przemiany materii. Urządzenie Biomag Lumina VET wytwarza specyficzne pole magnetyczne dostosowane parametrami do różnych komórek w organizmie zwierząt, przywracając stan ich zdrowia. Zakres wskazań do magnetoterapii w weterynarii jest równie szeroki, jak w przypadku zastosowania u ludzi. Są to schorzenia kręgosłupa, choroby układu kostko-stawowego, stany zapalne np.: dróg moczowych, problemy ginekologiczne, dolegliwości układu pokarmowego, układu krążenia, choroby skóry, a przede wszystkim stany pooperacyjne i pourazowe. Terapia  Biomag Lumina VET doskonale sprawdza się również w przypadku zwierząt sportowych, zwiększając ich wydajności i wydolność, zalecana jest również do regeneracji tkanek bezpośrednio po wysiłku. Terapię możemy stosować również profilaktycznie w przypadku zwierząt zdrowych oraz tych nadmiernie pobudzonych w celu uspokojenia i wyciszenia. Parametry techniczne tej technologii umożliwiają również przeprowadzenie drenażu limfatycznego tkanek i układu limfatycznego oraz skutecznie wspomagają przemianę materii i obiegu krwi poprzez zwiększenie ilości dostarczanego tlenu. Terapia ta najlepiej sprawdza się jako jeden z elementów rehabilitacji lub uzupełnienia leczenia. Ze względu na nieliczne przeciwwskazania u zwierząt i duże korzyści zdrowotne, potwierdzone długoletnią praktyką, urządzenie do terapii Biomag Lumina VET nadaje się do szerokich zastosowań w opiece weterynaryjnej, zarówno domowej jak i klinicznej.

działanie przeciwbólowe (analgetyczne)

Terapia Biomag VET dzięki indukcji pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości indukuje powstawanie specyficznych prądów we włóknach nerwowych, które blokują przepływ bólu z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, a w następstwie tego i innych mechanizmów (zwiększone tworzenie endorfin, stłumienie zapalenia, obrzęku i rozluźnienie mięśni), dochodzi do wyeliminowania uciążliwego bólu. Efekt ten to podstawowe działanie, z powodu którego terapia jest stosowana zarówno u zwierząt, jak i  ludzi. Znajduje szerokie zastosowanie w przypadku wielu schorzeń zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego, stanów pourazowych i pooperacyjnych oraz bóli nerwowych i napięciowych.
Zabiegi wykonuje się w stanach bólowych miejscowo, codziennie przez 45-60 minut do zniknięcia wszelkich objawów.

działanie miorelaksacyjnye
(rozluźniające kurcze/skurcze)

Rozluźnienie skurczy mięśni szkieletowych, poprzecznie prążkowanych, gładkich jak również mięśniówki. To działanie zmniejsza ból, przyśpiesza usuwanie z tkanek kwaśnych metabolitów wywołujących bolesne podrażnienie w mięśniach i w miejscach przewlekłych stanów zapalnych. Miorelaksacja pomaga również zwierzętom ze sztywnością kręgosłupa, bólami promieniującymi, urazami oraz innymi dolegliwościami mięśniowo-szkieletowymi.
Aby osiągnąć efekt miorelaksacji należy stosować działanie lokalne przykładając aplikator do chorego miejsca, co przyspieszy regenerację i przyniesie ulgę w cierpieniu.

działanie przeciwobrzękowe

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag VET pozwala przyspieszyć przemianę materii, a to w dalszej kolejności umożliwia szybsze wchłanianie się obrzęków i daje efekt przeciwzapalny oraz przeciwbólowy.
Aplikatory umieszcza się w chorym obszarze. Działanie to można również stosować w przypadku zapalenia górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok i dziąseł. Aby przyspieszyć wchłanianie się obrzęków, należy dokonywać aplikacji miejscowo na zmianę częstotliwościami przeciwbólowymi oraz wazodylatacyjnymi w celu poprawy mikrokrążenia. 

działanie wazodylatacyjne (poprawa ukrwienia)

Dzięki wykorzystaniu terapii Biomag VET uzyskujemy wpływ na polaryzację czerwonych krwinek. Przeciwdziała to sklejaniu się erytrocytów w skrzepy krwi, wywołuje ich ponowne rozproszenie, co daje zwiększoną powierzchnię do wiązania tlenu, zmniejsza to ryzyko zatorów. Krew, która przepływa przez wytworzone pulsacyjne pole magnetyczne jest więc lepiej wysycona w tlen. Drugim efektem jest działanie na komórki śródbłonka, które poprzez stymulację uwalniają podczas zabiegu mono-tlenek azotu (endogenną nitroglicerynę). To wszystko ma wpływ na harmonizację pracy serca i ciśnienia krwi.
W celu poprawy krążenia stosujemy aplikatory na duże powierzchnie ciała. 

działanie detoksykujące

Przyśpiesza przemianę materii, usuwanie kwaśnych metabolitów i toksyn z organizmu. Detoksykacja to początek wszystkich procesów gojących i regeneracyjnych. Terapia BIOMAG VET przenika równomiernie przez eksponowaną tkankę, tzn. przez każdą komórkę, indukując słabe prądy, dochodzi w ten sposób do rozluźnienia błony komórkowej, co przyśpiesza usuwanie produktów powstałych podczas przemiany materii. Bardzo intensywną detoksykację uzyskamy przykładając aplikator punktowy w obszarze wątroby ( stymulacja wątroby uaktywni detoksykacje w całym organizmie). Działanie to będzie mieć korzystny wpływ na wiele schorzeń i stanów np. w przypadku chorób przemiany materii, czy regeneracji tkanek.

działanie gojąco-regenerujące

Terapia Biomag VET istotnie przyśpiesza gojenie oraz aktywuje tworzenie nowej tkanki. Przechodzi równomiernie zarówno przez tkankę miękką jak i twardą, z tego względu wykorzystywana jest w złamaniach, regeneracji chrząstki stawowej, otarciach, ugryzieniach, stanach pooperacyjnych. Specyficzne impulsy fizykalne rozszerzają naczynia krwionośne (dochodzi do pobudzenia monotlenku azotu), efekt ten usprawnia przepływ krwi do trudno gojących się miejsc i uszkodzonych tkanek. Dzięki czemu krew może dostarczyć tlen i substancje odżywcze niezbędne w regeneracji .
W procesach gojenia stosujemy zabiegi 2-3 razy dziennie w okolicy chorego miejsca aż do momentu zniknięcia wszelkich objawów.
Dzięki zastosowaniu terapii Biomag VET okres zrostu i regeneracji skraca się do 30%.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Kontakt

Biomag Poland
ul. Kościuszkowców 21